top of page
5R1B1753-683x1024.jpg

Barbora Valiukevičiūtė

Smuikininkė ir kultūros renginių organizatorė

Iš Kauno kilusi smuikininkė Barbora Valiukevičiūtė baigė prestižinės Manheteno muzikos mokyklos studijas Niujorke, yra pasirodžiusi pasaulinio lygio koncertų salėse JAV, Japonijoje ir Europoje. Apart solo pasirodymų, smuikininkė jau spėjo pasižymėti kaip puiki dėstytoja, vedė tarptautinius Barenboim-Said fondo rengiamus meistriškumo kursus Palestinoje. Apkeliavusi visą pasaulį, pastaraisiais metais menininkė vis dažniau rengia kultūros renginius gimtajame mieste, 2021 m. tapo „Kaunas Europos Kultūros Sostinė 2022“ ambasadore.

Biografija

Smuikininkė Barbora Valiukevičiūtė gimė Kaune, 1988 m. Smuiko specialybės pradėjo mokytis Juozo Naujalio muzikos mokykloje pedagogės Anolitos Tumosaitės klasėje. 
Baigusi vidurinę mokyklą, tęsė smuiko studijas pas Pavel Vernikov, Scuola di musica di Fiesole mokykloje Italijoje. Po kelių metų įstojo į Manheteno muzikos mokyklą JAV, kur tobulinosi pas smuikininką Grigory Kalinovsky, vėliau perėjo į Stony Brook universitetą, Philipo Setzer klasę ir galiausiai meistriškumo mokėsi iš dėstytojo Iljos Kaler, DePaul universitete.
Barbora sukaupė turtingą koncertinę patirtį, yra pasirodžiusi ne vienoje tarptautiškai vertinamoje koncertų salėje kaip solistė, kamerinių ansamblių ar orkestrų narė. Barbora bendradarbiavo su aibe atlikėjų, tai pianistais Ieva Jokubavičiūte, Leon Livshin, Anastasia Avdejeva, Raul Rodriguez, orkestruose dirbo su dirigentas Kurt Masur ir Vladimir Jurowski, Philippe Entremont ir lietuvių kilmės smuikininku bei dirigentu Julian Rachlin.
Gyvendama JAV, ji tapo Niujorko simfoninio ansamblio koncertmeistere, vadovaujama dirigento Takaharos Mamoru ir penkerius metus vadovavo šiam orkestrui gastrolėse po JAV ir Azijos šalis. Kaip kviestinė koncertmeisterė ji vadovavo Europos filharmoniniam orkestrui Egėjo jūros muzikos festivalyje. Per savo karjerą smuikininkė yra pasirodžiusi tokiose prestižinėse vietose kaip JAV Veronica Hagman, Staller ir Metropolitan Museum salės, Japonijoje Fukuoka Acros auditorija, Auditorium al Duomo salė Florencijoje, o taip pat Nacionalinė Lietuvos filharmonija Vilniuje.
Barbora yra ne tik atlikėja, bet ir iniciatyvi menininkė bei organizatorė. Ji subūrė Lietuvoje ir užsienyje pasirodžiusius „Baltic Duet“ ir „Hortus Trio” muzikos ansamblius. Grįžus į Europą, pastaraisiais metais pradėjo organizuoti kultūros projektus, tai du metus iš eilės vykstantis muzikos ir meno festivalis “Kačerginė iškylauja”, kuris suburia tarptautinius ir Lietuvos meno atlikėjus, o taip pat ir vietinę bendruomenę.
Sukauptą turtingą meninę patirtį Barbora perduoda jaunąjai muzikantų kartai – reguliariai dėsto meistriškumo kursus kaip kviestinė menininkė Accademia d’Archi Arrigoni Italijoje, The Merit muzikos mokykloje Čikagoje, Vytauto Didžiojo universitete. Dar studijuojant JAV, Barbora buvo pakviesta dėstyti meistriškumo kursus Palestinoje, organizuojamus pasauliniu lygiu žinomo „Barenboim-Said“ fondo. Šiuo metu smuikininkė reguliariai veda užsiėmimus privatiems studentams iš Kinijos ir JAV.

AA_2021-09-05_029-1482x635.jpg

Projektai

Kačerginė iškylauja!  

2020-2021

Tai kasmetiniai vasaros klasikinės muzikos koncertai ir kūrybinės dirbtuvės po atviru dangumi. Tarpukario laikais Kačerginė buvo mėgiamas menininkų ir inteligentijos kurortas. Lietuvos ir užsienio atlikėjai kviečia miestelėnus ir kauniečius pasimėgauti šia kultūrine miestelio aura ir nuostabia Kačerginės gamta.
Renginių ciklą organizuoja Barbora Valiukevičiūtė ir Kačerginės seniūnija. Ciklas yra „Šiuolaikinių seniūnijų“ kūrybinio projekto dalimi.


Music Academy for Young Profesionals [Angl. k. Muzikos kursai jauniems profesionalams]

2021.08.14-28.

Tai jauniesiems atlikėjams skirti intensyvūs internetiniai kursai, kurie praturtints supratimą apie smuiką bei suteiks žinias apie profesionalių smuikininkų karjeros iššūkius.

Meistriškumo kursų programoje – žymūs smuiko atlikėjai, kaip Philip Setzer, Hagai Shaham, Grigory Kalinovsky, Guy Figer, Francesca de Pasquale ir Ching Yi Lin. Kursų programoje ne tik muzikinės pamokos, bet ir platesnės temos – apie styginių instrumentų istoriją, konstravimą ir priežiūrą pasakos Eric Swanson, apiemuzikos industriją ir muzikanto karjeros iššūkius pasakos Ina Marija Ubaitė ir galiausiai apie kūno priežiūra muzikantams ir fizinius pratimus seminarus ves Shmuel Tatz ir Dan Padmos.

Kursų organizatorės – smuikininkės Barbora Valiukevičiūtė ir Jaram Kim.

bottom of page